Spoznaj príbeh Unikátnej Chuti

Vitaj milovník/milovníčka prémiových a kvalitných gurmánskych potravín Unikátnej chuti. Dovoľ mi predstaviť sa.

Volám sa Adrián Trojanovič, som usmiaty optimista, dizajnér, zakladateľ a garant značky Unikátna chuť. Milujem kvalitnú gastronómiu, poctivé potraviny s príbehom, ktoré si zakladajú nie na kvantite, ale na kvalite a samozrejme na unikátnej chuti a skvelom zložení. 

Názov našej rodinnej firmy totiž nevznikol len tak. Osobne Ti ručím, že potraviny, ktoré predávame Ťa chuťou a kvalitou naozaj presvedčia o svojej unikátnosti. To všetko s dôrazom na podporu menších, ale profesionálnych producentov, kvalitu produktu, jeho prepravy skladovania a udržateľnosti samotnej výroby. Vzhľadom na to, že sa zameriavame na kvalitu a nie kvantitu, vieme sa venovať každému zákazníkovi osobne.

Sme transparentní a preto sa ma vždy môžeš opýtať, ako zakladateľa značky osobne na čokoľvek, čo Ťa ohľadom našej značky potravín zaujíma. Ja ti sľubujem, že odpoviem na 0918 683 774, alebo na trojanovic@uniquevisions.sk

Verím, že jedným z viacerých pilierov zdravia, no veľmi podstatným, sú práve kvalitné potraviny. Ak si otvorený prémiovej kvalite, podpore profesionálnych a poctivých farmárov a chceš si pre seba dopriať len to najlepšie, VITAJ.
 

 Adrián Trojanovič-CEO, Unikátna Chuť  

 

Srdce Unikátnej chuti = Unikátny olivový olej:

Príbeh Unikátneho oleja z nášho portfólia značky Unikátna Chuť, je inšpirovaný veľkou láskou k Chorvátsku a olivovému oleju. Tak vznikla naša „chuť Jadranu“.  Dobrodružstvo sa začalo písať v roku 2017, kedy sa celý projekt zrodil v hlave nášho zakladateľa Adriána Trojanoviča. Cieľom bolo a dodnes  zostáva, priniesť ľuďom možnosť ochutnať špičkový a prémiový olivový olej na Slovensko. Chceme Ti ukázať ako taký olej vonia a chutí. Chceme ti ukázať, čo konkrétne stojí za vznikom takejto kvalitnej a výživnej super potraviny pre telo. Chceme, aby si si doprial. Ty a Tvoje telo :- )  Výsledok ? Tvoj UNIKÁTNY OLEJ.


Budeš vo svojej kuchyni mať prémiový a kvalitný extra panenský olivový olej, ktorý dodá unikátnu chuť každému Tvojmu jedlu a zaujme kvalitným obalom a dizajnom.
Unikátny olej sa vyrába na ostrove Hvar v Chorvátsku. Rodinné sady olív naprieč ostrovom, profesionálny a ľudský prístup, kde je výroba olivového oleja prácou, vášňou a poslaním zároveň. Vlastná profesionálna lisovňa olivového oleja, kde máme prístup ku každému jednému kroku výroby a lisovania oleja. Vieme ovplyvňovať všetky parametre výroby, bez kompromisu na kvalite.

 1. Pôvod a zber unikátnych olív
  Unikátne olivy v sadoch z ktorých sa Unikátny olej vyrába, sú ručne zberané z polí ekologického a najslnečnejšieho ostrova v Chorvátsku. Ostrova Hvar. Olivy sú dopravené na lisovanie do 5 hodín od zberu. To je z pohľadu zberu olív veľmi krátky čas, ktorý je potrebný na to, aby sme zabezpečili ich kvalitu pre následné lisovanie. Zberáme však zelené, nedozreté olivy z extra skorého zberu. Olivy na strome postupne menia svoju farbu zo zelenej na fialovú a neskôr až čiernu. A prečo my v Unikátnej chuti čierne, dozreté olivy na rozdiel od iných komerčných producentov vôbec nechceme ? Hoc je oleja z takýchto olív viac (veľká kvantita) olivový olej z nich je jednoducho menej kvalitný, nemá požadované parametre acidity, zdravotné benefity a rozhodne ani unikátnu chuť. Naše zelené olivy poskytujú síce menej oleja ( menšia kvantita) za to však poskytujú vysokú kvalitu pre lisovanie. Olivy sa po zbere umyjú a následne idú do procesu lisovania. Žiadne máčanie olív v slanej, či sladkej vode, ako to robí veľa chorvátskych producentov. Sme jednoducho iní. Vážime si prácu každého producenta olivového oleja, ale máčať olivy pred ich lisovaním je jednoducho nesprávna cesta, ktorá absolútne pokazí a zničí polyfenoly v olivách a absolútne zničí chuť a akékoľvek zdravotné benefity vylisovaného oleja. 
 2. Lisovanie oleja
  Lisovanie Unikátneho oleja je technologicky náročný proces, ktorý sledujeme od vstupu a dodania nedozretých olív do lisovne, až po finálny zeleno-zlatistý olivový džús, ktorý na konci z lisu vychádza.
  Celé lisovanie sledujeme vo výrobe na moderných strojoch s displejmi, kde vidíme teplotu lisovania a iné parametre. Všetko musí byť v norme a podliehať našim prísnym štandardom. 
  Za studena lisovaný, extra panenský olivový olej. Toto je téma na ktorú by sa dali viesť siahodlhé rozhovory. Tento pojem patrí k tak zaužívaným v oblasti označovania komerčných olivových olejov veľkoproducentov na trhu, až pomaly stratil zmysel. 
  Náš Unikátny olej sa lisuje naozaj za studena pri teplote výlučne len do 24 °C a iba mechanickými spôsobmi. Čím väčšiu teplotu pri lisovaní máte, tým viac oleja získate. Preto mnoho producentov prekračuje zákonom stanovenú hranicu 29 °C, ktorej maximum je nutné spolu s ďalšími parametrami dodržať, ak chce byť olej extra panenský a za studena lisovaný. My sa snažíme túto teplotu držať čo najnižšie. Hoc získame oveľa menej vylisovaného oleja z olív, jeho kvalita je veľmi vysoká. Platí teda naše krédo: kvalita nad kvantitu. 
 3. Uskladnenie oleja a filtrácia
  Ihneď, ako čerstvý „olivový džús“ vyjde vo finále z poslednej časti lisovania, uskladňujeme ho do tmavého, klimatizáciami chladeného skladu, kde je umiestnený vo veľkých inoxových nádobách s ochranou potravinárskeho plynu. Olej takto maximálne chránime proti oxidácii vplyvom tepla, svetla a kyslíka.
  Náš Unikátny olej je prirodzene filtrovaný. Čo to znamená ? Že v centrifúge v rámci lisovania prebieha tento proces len šetrne. Olej nám tak vychádza von žiarivo zlato-zelený avšak stále pomerne mútny. Následne sa nepriedušne uzatvorí v inoxových nádobách. Počkáme kým gravitácia urobí prácu za nás. Sediment, ktorý sa usadí na dne nádob vypustíme. Náš Unikátny Olej je tak PRIRODZENE FILTROVANÝ, čo znamená, že obsahuje viac polyfenolov pre jeho lepší zdravotný benefit a je odolnejší voči oxidácii.
 4. Ty a Unikátny olej
  K tebe, vážený zákazník, sa Unikátny olej dostane zabalený v kvalitnej a poriadne tmavej sklenenej fľaši, so špeciálnym uzáverom. Skladovaný v tmavých a chladných skladoch, na ceste k Tebe, zabalený v krabici a dopravený našim kuriérom za rýchly čas.
  Náš olej v Chorvátsku nám v lisovni z chránených inoxových sudov stáčajú len do tmavých fliaš, aby sme zamedzili jeho oxidácii a zároveň je náš uzáver nastavený tak, aby sa uzavrel a olej tak chránil pred voľným prívodom okolitého vzduchu, ak náhodou zabudneš zatvoriť uzáver. To všetko pre jeho praktické použitie a nalievanie v Tvojej kuchyni. Jedlo sa už nevie dočkať až na ňom bude Unikátny olej.
  V Unikátnej chuti veríme, že Ťa náš Unikátny olej najprv osloví svojou krásnou etiketou. Hneď vieš, že máš dočinenia s výnimočným produktom. Farebný jednorožec znázorňuje panenskosť oleja a jeho jedinečnosť. Odvodené z anglického unicorn (jednorožec), unique ( unikátny). Teda náš „uniquecorn“.

Novinky zo sveta unikátnych potravín